Möller’s Omega-3 kapsül

Balık Yağı İçeren Takviye Edici Gıda

1 yumuşak jelatin kapsül içeriği

Balık yağı (Trigliserid formunda) 1000 mg
Omega-3 yağ asidi 600 mg
EPA 310 mg
DHA 220 mg
EPA: Eikosapentaenoik asitDHA: Dokosaheksaenoik asit

Omega-3 yağ asitleri;
EPA ve DHA, kalp ve damar sağlığının korunmasına, bağışıklık gelişiminin desteklenmesine yardımcı olur.
DHA, beyin gelişimi, göz sağlığı ve sinir sisteminin gelişimini destekler.

• Ecz. Peter Möller tarafından 1854 yılında üretilmeye başlanan, 163 yıllık geçmişi olan “Möller’s” markasının kapsül formu, ançuez ve sardalya balıklarının gövdesinden elde edilmektedir. Kalitesi tescilli, saflığı garantili, trigliserid formunda doğal balık yağıdır.
• “Moleküler distilasyon” yöntemiyle hassas saflaştırma uygulanarak ağır metaller gibi toksik maddelerden arındırılmakta, saflığı analiz sertifikalarıyla belgelendirilmektedir.
• Balık yağı üretimi Norveç’te, kapsüllenmesi Danimarka’da yapılmaktadır.
• Kapsül maddesi sığır jelatinidir, “Helal Sertifikası”na sahiptir.

Üretici firma Orkla Health A/S, uluslararası standartlara uygun, kaliteli ve sağlık açısından güvenilir gıda üretim sistemi olan ISO 22000:2005 sertifikasına sahiptir. Ayrıca, balık yağlarında kaliteli üretim standartlarını geliştiren ve üyesi olduğu firmaları bu üretim standartlarını uygulama zorunluluğu getiren, küresel bir kuruluş olan GOED (Global Organization for EPA and DHA’s Omega-3s) onur üyesidir.

Möller’s Omega-3 ürünleri kaynağı olan balıkların avlanmasında, ekolojik dengenin korunması amacıyla “Sürdürülebilir Balıkçılık” metodu uygulanmaktadır. Orkla Health A/S, “Deniz Dostu” (Friend of the Sea) sertifikasına sahiptir.

Kullanım şekli: 11 yaş üzeri ve yetişkinler için günde 1-2 kapsül kullanımı önerilmektedir. Gerekli durumda daha yüksek dozlarda da kullanılabilir. Kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte kullanılması gereken durumlarda muhakkak doktora danışılmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanılmıyorsa, EPA + DHA’nın günde 3.000 mg’a kadar kullanılması güvenilirdir. 3.000 mg’dan fazla kullanılması doktor önerisiyle olmalıdır.

Menşe: Danimarka
Balık yağı üretiminin menşei Norveç'tir.

Ticari takdim şekli: 60 yumuşak jelatin kapsüllük ambalaj

TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır. İlaç değil, takviye edici gıdadır.
Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 000326 - 28.01.2016

Eczanelerde satılmaktadır.